הסיפור שלנו

חגית ורננה, שתי נשים יוצרות, חברות, יזמיות ושותפות לדרך.

חגית אברון; פרסומאית, עיתונאית קולינריה ופנאי, כותבת רב המכר "שישי בבוקר", בעלת חברה לסיורים קולינריים בארץ ובחו"ל ורננה בן-ארי; יועצת ארגונית, מנחת קבוצות ויוצרת בתחומי הצילום והכתיבה.

ההיכרות בינינו קרתה בתקופה בה נוכחנו לדעת שאשליית הבטחון בתוכה אנו חיים לא באמת קיימת. ברגע אחד נוצרה חברות, נשים שמחזיקות ידיים ויוצאות למסע. אנחנו חולקות אהבה לאוכל, להומור, ליצירה, יושבות שעות ומספרות סיפורים, מהעבר הרחוק והקרוב, מההווה היומיומי, מביטות קדימה לעתיד, חולקות את השמחות והכאבים, וגם כמה חלומות.

הרעיון נולד אחרי שקראנו ספר, יצאנו לדרך עם "מיזם" שהפך לחברה קטנה של שתי נשים שלוקחות אנשים למקומות בעקבות ספרים וסיפורים. הספר שקראנו הוא טטרילוגיה, רבעיית ספרים המכונים 'הרומנים הנאפוליטניים', בראשם "החברה הגאונה" של הסופרת אלנה פרנטה. מדובר בסיפור חברות בין שתי נשים, לילה ואלנה, שגדלו בשכונת מצוקה בנאפולי שבדרום איטליה, מילדות עד זקנה. הספר שהפך לרב מכר במדינות רבות בעולם, הצית את דמיוננו. נסענו לנאפולי ובעודנו מטיילות בין הסמטאות הצרות, אמרנו זו לזו "אולי נביא לכאן קבוצות נשים ונלך בעקבות ’החברה הגאונה‘, נאכל ונשתה חברות, נטייל בסמטאות וניפגש כל ערב לדבר, לצחוק, לתהות על קנקנה של המהות הזו שנקראת חברות?“

כך הכל התחיל.

Taking Your Heart Places

 

מאז, זהו תמצית עיסוקנו – לקחת אנשים למסעות בעקבות ספרים, מסעות בעולם וגם בארצנו הקטנטונת. מה שהחל כפרויקט קטן וניסיוני הפך לחברה קטנה של שתי נשים, שבחרנו לקרוא לה L’amica , 'הַחֲבֵרָה' באיטלקית. בוקר אחד ישבנו בבית קפה והמילים Taking your heart places שורבטו על מפית, התמצית של כל מה שאנחנו עושות ושואפות להמשיך ולעשות, לקחת את הלב שלכם למקומות, גם למקומות גיאוגרפיים על המפה אבל גם למחוזות אחרים, מחוזות של סיפורים, של חברות, של רגש ורוח.