לאכול את נאפולי ו… לחיות!

אנו חולקים אהבה משותפת לאנשים, לקולינאריה ולנאפולי.

אנחנו יוצאות למסעות בעקבות ספרים, הראשון שבהם הוא מסע נשים לנאפולי בעקבות "החברה הגאונה", והוא תמיד נותן לנו עצות קולינאריות מועילות. מדגדג לנו מזה זמן לשלב תרבות ואוכל. להוציא אוהבי אדם, עיר ואוכל למסע קולינארי נאפוליטני אמיתי.

אז חברנו אליו, לבני בן-ישראל, הבעלים של חברת MoltoBen, איטליולוג מדופלם, מומחה לתרבות הקולינרית של איטליה ובעיקר איש מקסים וחבר, אמיקו אמיתי. בני ואנחנו יצרנו תוכנית טעימה במיוחד, שמשלבת את כל מה שיש לנאפולי וסביבתה להציע ברמה הקולינרית, ויש לה.. או.. כמה יש לה!

אז מה בתפריט?

יום 1: APERITIVO – נחיתה בנאפולי האחת והיחידה. אפריטיבו לחיים, בריאות והצלחה. נסיעה לפיצה של פפה, המדורגת מספר 1 באיטליה וניסע חזרה לנאפולי לשינה טובה.

יום 2: ANTIPASTI – נקיץ לארוחת בוקר בעיבורה של שכונה קטנה ומטריפה, נצטייד בסלים ונצא ל"יום שוק" לסיור בין חומרי הגלם; הירקות, הפירות, הגבינות, הנקניקים והדגה המקומית. כשנתעייף, נעצור לטקס הקפה הקדוש. את ארוחת הצהרים נאכל עם סוחרי השוק – דגים טריים בדוכן. נניח את הקניות אצל גלוריה, פסלת-טבחית ונתפזר לקניות/מנוחה. לפנות ערב, נתכנס בבית של גלוריה לסדנת בישול וארוחה נאפוליטנית כהלכתה, מהתוצרת שרכשנו.

יום 3: PRIMI – נשכים לארוחת בוקר ונצא לסורנטו בדרך האמפלפטנית היפהפייה. נגיע לבית החלומות של פפה גואידה, שף משלן, שופט בקרב השפים הגדול וכוכב טלוויזיה. נסייר בגן הירק, נעסוק בליקוט ובקטיף, נבשל יחד צהרים ונאכל על ראש ההר באחוזה המשפחתית. אחרי הקינוח, קפה ופרידה נבקר בבוסתן הלימונים המפורסמים של סורנטו ונטעם לימונצ'לו מופתי, ארוחת ערב בחווה וחזרה לנאפולי ללינה.

יום 4: DOLCI – סיבוב מתוקים בעיר, נטעם את הספליוטלה – מעדן האלים המיוחד לנאפולי, נדלג לגלידה מקומית משובחת שאת הקצפת שלה אסור לפספס, ביס מפרלין משובח של שוקלטייר מקומי, אספרסו להוריד את הכל, קצת קניות אחרונות של מזון בשוק למי שרוצה ונתגלגל לכיוון השדה, שמחים וטובי לב (ובטן).