קופנהגן בעקבות האושר (לִיקֶה) / מייק וייקינג

הסודות של העם המאושר בעולם

"השעה היא ארבע אחר הצהרים בקופנהגן, הרחובות מלאים רוכבי אופנים, אנשים שיצאו ממשרדיהם לאסוף את הילדים מהגנים ומבתי הספר" (ליקה/מייק וייקינג).

בפסקה מעוררת קנאה זאת, פותח מייק וייקינג את ספרו: "ליקה -הסודות של העם המאושר ביותר בעולם", אשר הקים בקופנהגן את המכון לחקר האושר.

מזה שנים מדורגת דנמרק במקומות הראשונים במדד האושר העולמי. המדינה נתפסת כאותופיה של אושר, ושאזרחיה הינם המאושרים ביותר בעולם.

מהם אותם מרכיבים שנמצאו כאבני הבסיס של האושר? ומהו אושר בכלל? אותו מושג חמקמק שהאנושות כולה עורגת אליו.

המסע לקופנהגן בעקבות "ליקה" ('אושר' בדנית) מבקש להתחקות אחר אותם מרכיבים ההופכים את הדנים למאושרים, ועד כמה בסיסיים הינם חלק מאותם רכיבים. הדנים מתייחסים לאושר, לא כאל מושג רוחני-רעיוני נשגב, אלא מתרגלים וחיים אושר ביומיום, בדברים הקטנים והטריוויאליים ביותר (לכאורה).

האם מרכיבי האושר הדני הינם אוניברסלים? האם הם ניתנים לשכפול על ידנו? ומה בין אושר לבין "הוגה", פילוסופיית חיים חמקמקה מתרגום מדויק, שפירושה 'נינוחות' שמשולבת עם 'התכרבלות', המאפשרת לדנים, בין השאר, את אותו תואר נכסף של האומה המאושרת בעולם.

ל'אמיקה מזמינה אתכם למסע הסקנדינבי שלנו, בו נחקור אושר, נדבר ונהפוך בו, אבל לא פחות חשוב – נתרגל אותו הלכה למעשה! נטייל בשדרות הרחבות, נרכב על אופניים, נעצור לקפה, נבקר במוזיאון העיצוב ונטעם מהקולינאריה הנורדית, כולם מרכיבים שהופכים את הדנים לכל כך מאושרים. אין וודאות למציאת האושר בתום המסע, אבל מבטיחות שבמהלך החיפוש אחריו נחווה ניצוצות לא קטנים.